Rodzina graczy

Wszelkiego rodzaju gry skupiają wokół siebie ludzi, zgromadzonych w jednym celu. Łączy ich wspólna pasja, którą jest gra i cel, jaką jest wygrana.

W ten sposób tworzą się prawdziwe społeczności graczy, swoiste rodziny, w których każdy z uczestników przyjmuje określoną przez społeczność funkcję.
Dziś społeczność graczy, to bardzo rozbudowana maszyneria. Gracze, by wymienić się swoimi doświadczeniami skupiają się na forach, gdzie wymieniają się swoimi spostrzeżeniami, podpowiadając sobie różne sztuczki, wymieniając się umiejętnościami, czy zwyczajnie rozmawiając na wszelkie tematy skupione wokół gry i nie tylko.
Nie jest już niczym zaskakującym, czy nowym, że gracze znający się ze świata wirtualnego, znajomość swoją przenoszą do tzw. realu. Służą ku temu organizowane zloty, podczas których każdy gracz ma okazję poznać swojego konkurenta w grze, czy też swojego sojusznika.

To świetny sposób na integrację, poznanie się w rzeczywistym świecie, sposób na nawiązanie znajomości z ludźmi o podobnych pasjach i zamiłowaniach.
Dzięki temu, gra to nie tylko zabawa, w której liczy się wyłącznie dobra zabawa i wygrana, to sposób na wejście do grupy, a nawet na nawiązanie bliskich znajomości.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*